hisarcıklıoğlu ziyaret

Birlik ve beraberlik vurgusuyla bir araya gelen Kayseri’deki Oda ve Borsa başkanlıkları Ankara’ya giderek üst düzey ziyaretler gerçekleştirdi.  

Develi Ticaret Odası’nın Yönetim Kurulu nezdinde katıldığı ziyaretlere Kayseri Ticaret Odası, Sanayi Odası, Ticaret Borsası, Bünyan ve Yahyalı Ticaret Odalarının yeni oluşan meclis başkanlık divanları, yönetim kurulu üyeleri ve TOBB delegelerinden oluşan davetliler yoğun katılım sergilediler.

Kayseri heyeti sırasıyla Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, TOBB Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş’ı ziyaret etti.

Kayseri heyetini bakanlıkta ağırlayan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri’deki tüm odalar ve borsa yönetimlerini Ankara’da görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Develi Ticaret Odası ve diğer oda borsalarda yapılan seçimlerin ardından oluşan yeni yönetimleri tebrik etti. Kayseri’nin geçmişte kazanılanlara ve geleneklere bağlı bir ticaret yaşantısına sahip olduğunu vurgulayan Bakan Özhaseki, birlik, beraberlik ve dayanışmanın önemine değindi.

Odalarda ve borsada yapılan seçimlerin huzur içinde geride bırakıldığını belirten Bakan Özhaseki, “Olgunluk içerisinde şehrimizde seçimlerimiz yapıldı. Önemli olan yapılan hizmetlerdir. Geride bir eser bırakabilir, bir hayır duası alabilirsek ne mutlu bize. Kayseri’nin en güzel taraflarından biri uyum kültürünün olması. Senelerdir şahsi bir derdimize, kavgamıza kimse denk gelmemiştir” diye konuştu.

özhaseki ziyareti 1

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Merkez Binasında gerçekleşen görüşmeye, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik,  AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve AK Parti Kayseri İl Başkanı Fatih Hasyüncü katıldı.

Kayseri heyeti daha sonra TOBB Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nu TOBB İkiz Kulelerde ziyaret etti. Kabulde TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, yeni dönemde Oda ve Borsa organlarında görev alan herkesi tebrik ederek, hayırlı olsun dileklerini iletti.

Ziyaret sonrasında açıklamalarda bulunan Başkan Mustafa Maşlak “Kayseri ‘deki Odaların bir araya gelerek oluşturmuş olduğu bu birlik ve beraberliğin tüm yurtta her alanda olması gerektiğini dile getirdi. Bizler Ticaret Odaları olarak ekonomimizin gelişmesinin birlik beraberlik ve istikrara bağlı olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret ederek yapılan güzel işlerin arkasında olduğumuzu ve bağlılığımız bildirmek istedik” diye konuştu.

bülent tüfenkçi ziyaret

Daha sonra Kayseri heyeti Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’yi makamında ziyaret etti. Bakan Tüfenkci, yeni göreve gelen Oda ve Borsa yöneticilerini tebrik ederek, ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Odalardan gelen taleplere daha fazla kulak kabartılması gerektiğini vurgulayan Bakan Tüfenkci, ”Çünkü sizler bu işin içerisindesiniz. Bu işin ticaretini, üretimini yapan insanlarsınız. Oradaki tabloyu çok net görüyorsunuz. Bürokrasinin bize anlattıkları ile sizin anlattıklarınız arasında çok farklar olabiliyor. Dolayısı ile siz alt kurullarınızı ne kadar iyi çalıştırır, oradan gelen sorun ve sıkıntıları bize aktarırsanız, bizler de o kadar hızlı adımlar atmış oluruz” diye konuştu. 

özhaseki ziyareti genel

Kayseri Oda/Borsa heyeti son olarak Meclise geçerek AK Parti Grup Başkan vekili Mustafa Elitaş’ı ziyaret. Mustafa Elitaş, böyle kalabalık bir Kayseri heyetini Ankara’da görmekten son derece memnun kaldıklarını ifade ederek, yeni yönetimlere başarılı bir çalışma dönemi diledi.

Heyet, yapılan ziyaretlerin ardından Ankara’dan ayrılarak Kayseri’ye hareket etti.

Etkinlik Takvimi

July 2024
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31