Kayseri'deki Odalar ve Borsalardan Darbe Girişimine Kınama

Kayseri Ticaret Odası, Kayseri Sanayi Odası, Kayseri Ticaret Borsası, Develi Ticaret Odası, Bünyan Ticaret Odası, Yahyalı Ticaret Odası yönetim kurulları, darbe girişimini kınadı.


Kayseri Ticaret Odası (KTO) toplantı salonunda gerçekleştirilen ve Türkiye'de özel sektörü temsil eden TOBB ve 365 oda-borsa ile 81 ilde yapılan eş zamanlı yapılan basın açıklamasında, KTO Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, darbe girişiminin, Türk milletinin birlikte duruşu ve kararlı tutumu sayesinde başarısızlığa uğratıldığını söyledi. Söz konusu birlik ve beraberlikten dolayı tüm siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları ile tüm kurum-kuruluşlar ve basın camiasının mutluluk duyması gerektiğini dile getiren Başkan Mahmut Hiçyılmaz, "Başta Sayın Cumhurbaşkanımız, Meclis Başkanımız, Başbakanımız ve Meclisteki tüm siyasi partilerimizi, cunta heveslileri karşısındaki dik duruşlarından dolayı yürekten kutluyoruz. Gözü dönmüş darbecilerin saldırılarına büyük bir sebatla direnen, böylece Gazi unvanını bir kez daha hatırlatan Meclisimizle gurur duyuyoruz. Bu darbe girişimi karşısında direnen, tavır sergileyen herkese, başta kahraman emniyet görevlilerimize ve TSK'nın şerefli mensuplarına, gönül dolusu teşekkür ediyoruz. Onlara minnettarız. Ama en çok, darbecilerin silahları karşısında kahramanca direnen milletimizin azim ve cesaretiyle kıvanç duyuyoruz." diye konuştu

"Türk halkı demokrasi dışında yönetim istemiyor"

Türk halkının demokrasi olmaksızın yönetilmek istemediğini vurgulayan Başkan Hiçyılmaz, ordu içinde örgütlenmiş olan terör çetesinin bir an önce adalet önünde hesap vermelerini istediklerini kaydetti. 15 Temmuz gecesi çatışmalarda hayatını kaybeden şehitlere Allah'tan rahmet, yaralılara da acil şifa dileklerinde bulunan Başkan Mahmut Hiçyılmaz, iş dünyası olarak bundan sonraki süreçte daha çok çalışacaklarının altını çizdi. Başkan Mahmut Hiçyılmaz, konuşmasını şöyle tamamladı:

"İş dünyası olarak daha çok çalışacağız"

"İş dünyası olarak daha fazla çalışma, üretme, istihdam sağlama zamanı diyoruz. Geçmişte olduğu gibi, bugün de, yarın da TOBB ve 365 Oda-Borsa olarak demokrasiden, milletimizden, devletimizden yana olmaya devam edeceğiz. Ülkemizin birliğine, kardeşliğimize ve demokrasimize karşı olanların da karşısına dikileceğiz. Özel sektör olarak, ülkemiz ve milletimiz için daha büyük bir azimle çalışacak ve Türkiye'yi büyük hedeflerine taşıyacağız. Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Hakimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir' sözünü hep aklımızda tutarak; ülkemiz için durmadan çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz. Yeter ki birlik ve beraberliğimizin kıymetini aklımızdan çıkarmayarak omuz omuza verelim. Yeter ki birbirimizi sevelim, birbirimize inanıp, güvenelim. Bu vesileyle halkın iradesi dışında hiçbir iradeyi tanımayacağımızı, demokrasiden vazgeçmeyeceğimizi ve darbe girişimlerini kabul etmeyeceğimizi bir defa daha vurguluyoruz. Devletimiz ve ülkemiz var oldukça biz de varız. Demokrasi varsa hepimiz varız. Allah, ülkemize ve milletimize bir daha böyle acılar yaşatmazsın." 

Etkinlik Takvimi

June 2023
M T W T F S S
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30