TÜRKİYE, YENİ BİR DEMOKRASİ ŞÖLENİNE TANIKLIK ETTİ…

başkan açıklama

24 Haziran’da gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Seçimlerinin ülkemiz açısından ve ülkemizin dünya arenasında elinin güçlenmesi açısından hayırlara vesile olmasını diliyorum.

24 Haziran’da gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri Türkiye Demokrasisi açısından tarihi sonuçları da beraberinde getirdi. Seçmen sayısının bir önceki seçimlere göre artmış olmasının yanı sıra, seçimlere katılım oranının da artmış olması, halkın genel çoğunluğunun iradesinin sandıklara yansıdığının göstergesi olmuştur. Seçmen hangi partiye oy verecek olursa olsun sandıklara giderek ülkenin geleceğinin tayin edileceği bu seçimde iradesini ortaya koymuştur.

Şaibesiz, şüphesiz bir seçim olması için emeklerini esirgemeyen ve seçimin sorunsuz, olaysız gerçekleşmesini sağlayan tüm parti temsilcilerine de teşekkürlerimi iletiyorum.

Yeni yönetim sistemimizle birlikte; İnşallah ekonomimizin canlılığını yitirmeden, büyük atılımların gerçekleşeceğine inanıyorum. Karar mekanizması ve bürokrasi engellerinin ortadan kalkacağı bu dönemde yatırımcıların daha rahat hareket etmesi, ülke ekonomimiz açısından güzel sonuçlar oluşturacaktır. Terörle mücadele konusunda hedeflerini tutturmaya yakın olan ülkemiz yeni yönetim sistemi ile birlikte Terör unsurlarının da bertaraf edilmesinde etkin mücadelesine kararlılıkla devam edecektir.

Gerçekleştirilen İstihdam Seferberliği projeleri ve Milli üretimin artırılması için sağlanan teşvik sistemlerinin yeni yönetim sistemimizde hız kazanacak olması üretim kanallarının hızla gelişmesini sağlayacaktır.

Tüm bu unsurlar dikkate alındığında, atılan en küçük adımların bile kartopu etkisi ile gerek dış ticaret açığının azaltılması, gerek ihracat kalemlerinin artırılması ile ekonomiye büyük katkılar sağlayacağı kesindir.

Bu nedenle Yüce Türk Milletine 24 Haziran seçimlerinde göstermiş oldukları teveccüh nedeniyle bir kez daha teşekkürlerimi iletiyorum. Artık seçimler tamamlandığına göre siyasi çekişmeleri bir tarafa bırakarak Türkiye ana başlığı altında yapılan tüm projelerde ortak hareket edilmesini parti temsilcilerimizden de temenni ediyorum.

Mustafa MAŞLAK

Develi Ticaret Odası

Yönetim Kurulu Başkanı

 

seçimoy atmasandık

Web Links

9774610
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
9221
17885
27106
9622311
314271
442345
9774610
Your IP: 107.20.10.203
19-03-2019 12:59